Zgłoszenia filmów na 24 Shanghai International Film Festival

Zgłoszenia filmów na 24 Shanghai International Film Festival

Do 31 marca można bezpłatnie zgłaszać swoje filmy na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Szanghaju (Shanghai International Film Festival). 24. edycja festiwalu odbędzie się od 11 do 20 czerwca - poinformowano na Twitterze Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) .

Jak przypomniano na stronie PISF-u, "powstały w 1993 r. jest jedynym chińskim festiwalem filmowym zaliczanym do imprez akredytowanych przez Międzynarodową Federację Zrzeszeń Producentów Filmowych (FIAPF) jako międzynarodowy festiwal konkursowy filmów fabularnych i jedno z największych wydarzeń filmowych Azji".

"Jego misją jest wspieranie rozwoju światowej kinematografii oraz odkrywanie młodych reżyserów, którym od 2004 r. przyznaje się nagrodę dla Nowego Talentu z Azji" - czytamy w informacji.

Festiwal składa się z czterech części: konkursu o Złoty Puchar, pokazów filmowych, części handlowej i forum. Z kolei w sekcji "Panorama" prezentowane są pokazy najlepszych filmów na festiwalu.

"Na festiwal można zgłaszać filmy pełnometrażowe, powstałe po 1 czerwca 2020 r. i trwające minimum 60 minut. Priorytetowo zostaną potraktowane światowe lub międzynarodowe premiery" - zaznaczono na stronie PISF-u.

Zgłoszenia filmu należy dokonać poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie: https://filmregister.siff.com/#/en-US/Login.

Przypomniano, że "Grand Prix imprezy w 2015 r. otrzymał film +Carte Blanche+ Jacka Lusińskiego". Dodano, że w 2016 r. w Konkursie Głównym był prezentowany film "Las, 4 rano" Jana Jakuba Kolskiego.

"Podczas 20. edycji imprezy film +Twój Vincent+ Doroty Kobieli i Hugh Welchmana otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu animowanego, a Maciej Pieprzyca otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera za film +Jestem mordercą+. W 2018 r. film +Dziura w głowie+ w reżyserii Piotra Subbotko zakwalifikował się do Konkursu Głównego, a w 2020 r. - +Ikar. Legenda Mietka Kosza+ Macieja Pieprzycy" - napisano na stronie PISF-u.

Więcej informacji o festiwalu znaleźć można na stronie internetowej: www.siff.com. (PAP)

autor: Grzegorz Janikowski